תפריט יצירת קשר

כך נבחר מתנה מקורית לגני ילדים

כך נבחר מתנה מקורית לגני ילדים

בגני הילדים מצוינים לאורך השנה אירועים רבים אשר מביאים עמם התלהבות רבה מצד הילדים ומהווים חוויה מלמדת וההורים מתרגשים לראות את ילדיהם גדלים מהר וחווים חוויות חדשות. ימי הולדת, מסיבות סיום, חגים ומועדים ואירועים אחרים בגן משמשים למטרות חינוכיות במסגרת של חגיגה מהנה. כדי שהילדים יוכלו לחזור אל החוויה ולהיזכר בה, מציעים עסקים רבים לגננות וסייעות לרכוש מתנות למזכרת איתן ניתן לשלוח את הילדים הביתה מאירועים אלה. על מנת להצליח לקלוע לטעם הילדים במתנה שתמיד חלמו עליה, מומלץ לקחת כמה מאפיינים של המתנה בחשבון.

חשוב שהמתנה תהיה מותאמת לגיל

מטבע הדברים ילדים חושקים בדברים מעניינים שקשורים לעולמם ומותאמות לגילם. לרוב, תיקים, מכשירי כתיבה וחפצים אחרים ששייכים לעולם הלימודים, פחות ייתפסו כ-"מתנה". מוטב לבחור במשהו מהנה יותר. כמו למשל, קופסא דקורטיבית לאחסון צעצועים, קופסאות אוכל, חולצה מעניינת וכו'. אם בכל זאת חשוב לנו שיהיה למתנה ערך חינוכי, ניתן להשקיע במשחק חשיבה מעניין ומאתגר.

ילדים מתקשרים לחפצים אישיים

בשלב זה של התפתחות הילדים, נשמע הרבה את המילה "שלי". הזהות שמתגבשת מקנה חשיבות רבה לרכוש הפרטי ולכן מתנה אישית שנועד לילד ולו בלבד תקבל באופן אוטומטי מעמד של חשיבות. כיום זמין מאוד שירות הדפסה על מגוון רחב של מתנות. אפשר להדפיס על המתנות את שם הילד ולקשט אותה בדמויות ואלמנטים מעולם הילדים כמו דמויות מסדרות אהובות או מספרי ילדים פופולריים.

מתנות מותאמות לאירועים

כדי לחבר את הילדים לאירוע המצוין במסיבה, מומלץ לתת מתנה הקשורה לנושא כך למשל:

  • מסיבת הסיום הטעונה מאוד רגשית, יכולה להפוך לחוויה משמחת עם מתנה יפה לחופשת הקיץ כמו מגבת חוף או משקפי שמש.
  • במקום משלוח מנות בנאלי בחג העמוס ממתקים ממילא, הבחירה המתבקשת לחג הפורים תהיה, למשל, מסכה מקורית או קשת חמודה עם כוכבים או נצנצים.
  • רעיון מעניין ליום המשפחה – ניתן לבקש מההורים שישלחו את הילד לגן עם תמונה משפחתית ולהדפיסה על לוח עץ מהודר שיימסר לכל ילד עם כמה מילים אישיות וקישוטים כיפיים, שניתן יהיה לתלות בחדר הילדים.
  • ניתן להדפיס הגדות של פסח במגוון עיצובים, ציורים וחומרים מקוריים שהילד יוכל לקחת הביתה ולהשתמש בה בליל הסדר.

חפצים בעלי שימוש פרקטי מחזיקים זמן רב יותר

במובן הזה, ילדים ובוגרים הם דומים מאוד. אנחנו משתעממים בקלות. מתנה בעלת ערך דקורטיבי בלבד לא מחזיקה מעמד ובמהירות תהפוך להיות חלק מאוסף ה"קשקושים" שנערמים בחדרי הילדים. לכן, מומלץ לרכוש מתנה שימושית, בעיקר כזו שמשמשת באופן שוטף את הילדים. תרמוסים, בקבוקי שתייה, ספלים, צלחות וכריות הן מתנות גן פופולריות. ניתן לשלב במתנות גם נושאי לימוד שונים שנחוו בגן כמו עונות השנה, שירים שונים ונושאים אחרים שניתן לתרגם לתמונות כיפיות וצבעוניות.