תפריט יצירת קשר

רעיונות לפעילויות עבור ילדים עם קשב וריכוז

רעיונות לפעילויות עבור ילדים עם קשב וריכוז

מחקרים הראו שחצי שעה של התעמלות ופעילות פיזית עוזרת להפחית משמעותית את הסימפטומים של הפרעת קשב וריכוז. הורים רבים רוצים להרחיק את הילדים שלהם מהטלוויזיה והמחשב אבל לא יודעים מה לתת להם לעשות בינתיים, אז החלטנו להכין רשימה שתעזור לכם אולי למצוא רעיונות שמתאימים לילד/ה שלכם. הרעיונות שכתבנו הפעם מתאימים במיוחד לימות החורף כך שלא צריך לצאת מהבית כדי לעשות אותם.

ריקוד

ריקוד זו פעילות נהדרת עבור ילדים על מנת לשרוף אנרגיה. זה גם כיף - לילדים ולהורים ולמעשה זו פעילות שהם יכולים לעשות אותה ביחד. הפעילו מוסיקה שאתם אוהבים בקול, ותתחילו לזוז. אם חצי שעה של ריקוד ארוכה מדי, אפשר לפצל את זה לפעמיים שלוש ביום. זכרו שפעילות ריקוד טובה גם לגוף וגם למוח!

פעילויות אירוביות

כל סוג של פעילות אירובית יש לה אפקט חיובי שעוזר לילדים עם קשב וריכוז. עם זאת, חלק מהפעילויות טובות מהאחרות. על פי מחקרים, פעילויות אירוביות עוזרות לילדים להישאר בפוקוס במהלך היום. הרעיון הטוב ביותר הוא לתת לילדים פעילויות שגורמות לילד לזוז וגם להשתמש בקואורדינציה ותזוזה. פעילויות כאלו יכולות להיות משחקים. למשל

  • הרצפה היא לבה - אתם בטח מכירים את המשחק הזה. דמיינו שהרצפה היא לבה ואתם צריכים לעבור מנקודה אחת לשניה מבלי לגעת ברצפה - באמצעות חפצים ורהיטים שונים כמו ספה, כריות, כסאות וכו'
  • קלאס - המשחק קלאס הוא משחק פופולרי שכבר רבים מכם יודעים לשחק. המשחק מעולה ואפשר לשחק אותו בבית. ניתן לקנות משחק רצפה ענקי של קלאס דרך אתר משחקי רצפה - לחצו כאן.
  • ועוד...

אומנות לחימה

קראטה וקונג פו אלו אומנויות לחימה שיש בהן יותר מאשר רק עניין של כוח. הן דורשות מיקוד והתמדה והן עוזרות מאוד לילדים בעלי לקויות למידה והפרעת קשב וריכוז בפרט. אומנויות לחימה גורמות לילדים להקדיש זמן לדברים שלא בהכרח ברורים מאליהם. אין צורך בציוד מיוחד אלא פשוט באימון מתאים. הרווח הוא כולו שלכם.